Kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika (kranio) je metoda, která pomáhá harmonizaci těla i duše a zároveň odstraňuje naše fyzické napětí a bloky. Kraniosakrální biodynamika vychází z osteopatie a pracuje s pulzací mozkomíšního moku, a dále s celým systémem tekutin, tkáněmi a strukturami těla. Cílem krania je dostat se do kontaktu s naší původní esencí, s „otiskem zdraví“. V Centru Vědomí používáme kranio specifickým způsobem pro uvolnění starých napětí a blokád, které nás omezují v psychicky i fyzicky naplněném životě. Velmi vhodné je kranio také pro lidi, kteří jsou silně „v hlavě“ a přes povídací typ terapie se do hloubky nedostanou. Poskytujeme kranio pro dospělé i pro děti.

Bližší informace o kraniosakrální biodynamice najdete v článku Marie Plochové Hlávkové zde

Jak probíhá ošetření kranio?

Při kranio ošetření klient spočívá na masážním lehátku, plně oblečený a přikrytý dekou. Terapeut přikládá na jeho tělo ruce a tímto jemným kontaktem vnímá drobné pohyby v systému i v energetickém poli, které značí zdraví nebo naopak blok. Terapeut podporuje systém klienta, aby sám zmobilizoval síly k odstranění bloků. Kraniosakrální biodynamika je naprosto neinvazivní a nemanipulativní léčebná metoda, která pomáhá klientovi, aby se naladil na své původní zdraví, na původní otisk toho, kdo opravdu je.

Na co se připravit při kranio ošetření?

Nejedná se o klasickou masáž, ale o jemné energetické tělové ladění, které je navenek velmi statické. Terapeut se během ošetření někdy dotýká klienta pouze na jednom místě těla, někdy postupně na více místech, ale setrvání v jedné poloze bývá kupříkladu i 20 minut a více. Klient leží většinou celou hodinu na zádech, přikrytý dekou. Nejedná se tedy o dynamickou práci, ale o jemné naslouchání nejhlubším rytmům těla klienta a jejich ladění na původní zdroj zdraví a života.

Pro koho je kranio určeno?

Kranio je určeno pro každého, kdo se pomocí tělové práce chce více zharmonizovat a spojit sám se sebou. Kranio je dlouhodobý proces. Není možné dosáhnout plné harmonizace těla i duše po jednom nebo dvou ošetřeních, přestože i jednorázové léčení může mít velmi pozitivní efekt. Vhodná je také kombinace s terapií, buď v rámci jednoho delšího sezení nebo odděleně. Pomocí terapie zvědomíme emocionální a mentální bloky a témata, následně pracujeme na odstranění těchto blokád přes fyzické tělo pomocí krania. Je dobré kranio aplikovat i u dětí, které zažily kupříkladu těžký porod nebo další raná traumata a vykazují znaky nepřirozeného chování.

  • Pokud máte zájem se objednat, nejlépe zatelefonujte a domluvíme se na možnostech, viz kontakt.

Kraniosakrální biodynamika

  • cena 1000 Kč za 55 minut ošetření (včetně příchodu a odchodu), nebo 1500 Kč za 90 minut ošetření

  • někomu vyhovuje více ošetření kratší (55 minut), někomu ošetření delší (90 minut)

  • variantu ošetření v délce 90 minut poskytuje pouze Ilona Kubecová.