Kraniosakrální biodynamika

Ošetření poskytuje:

Kraniosakrální biodynamika (zkráceně kranio) je metoda, která pomáhá harmonizaci těla a zároveň odstraňuje naše fyzické napětí a bloky. Kraniosakrální biodynamika vychází z osteopatie a ze starých kultur. Orientuje se na práci s pulzací mozkomíšního moku, a dále s celým systémem tekutin, tkáněmi a strukturami těla. Cílem krania je dostat se do kontaktu se svou původní esencí, se svým „otiskem zdraví“. V Centru Vědomí používáme kranio specifickým způsobem pro uvolnění starých tenzí, které si většinou neseme z minulosti a ani o tom nevíme. Velmi vhodné je kranio také pro lidi, kteří mají silné intelektuální obrany a přes povídací typ konzultace se do hloubky nedostanou.

Bližší informace o kraniosakrální biodynamice najdete v článku Marie Plochové Hlávkové zde

Jak probíhá ošetření kranio?

Při kranio ošetření klient spočívá na masážním lehátku, plně oblečený a přikrytý dekou. Terapeut přikládá na jeho tělo ruce a tímto jemným kontaktem vnímá drobné pohyby v systému i v energetickém poli, které značí zdraví nebo naopak blok. Terapeut podporuje systém klienta, aby sám zmobilizoval síly k odstranění bloků. Kraniosakrální biodynamika je naprosto neinvazivní a nemanipulativní léčebná metoda, která pomáhá klientovi, aby se naladil na své původní zdraví, na původní otisk toho, kdo opravdu je.

Na co se připravit při kranio ošetření?

Nejedná se o klasickou masáž, ale o jemné energetické tělové ladění, které je navenek velmi statické. Terapeut se během ošetření někdy dotýká klienta pouze na jednom místě těla, někdy postupně na více místech, ale setrvání v jedné poloze bývá kupříkladu i 20 minut a více. Klient leží většinou celou hodinu na zádech, přikrytý dekou. Nejedná se tedy o dynamickou práci, ale o jemné naslouchání nejhlubším rytmům těla klienta a jejich ladění na původní zdroj zdraví a života.

Pro koho je kranio určeno?

Kranio je určeno pro každého, kdo se pomocí tělové práce chce více zharmonizovat a spojit sám se sebou. Kranio je dlouhodobý proces. Není možné dosáhnout plné harmonizace těla i duše po jednom nebo dvou ošetřeních, přestože i jednorázové léčení může mít velmi pozitivní efekt. Vhodná je také kombinace s terapií, buď v rámci jednoho delšího sezení nebo odděleně. Pomocí terapie zvědomíme emocionální a mentální bloky a témata, následně pracujeme na odstranění těchto blokád přes fyzické tělo pomocí krania. Je dobré kranio aplikovat i u dětí, které zažily kupříkladu těžký porod nebo další raná traumata a vykazují znaky nepřirozeného chování.

  • Pokud máte zájem, nejlépe zatelefonujte a domluvíme se na možnostech, viz kontakt.

Kraniosakrální biodynamika

  • cena 1000 Kč za 55-60 minut ošetření.

  • Nově je možnost i prodlouženého ošetření – 1500 Kč za 90 minut.

  • Variantu ošetření v délce 1,5 hodiny poskytuje pouze Ilona Kubecová.