kraniosakrální biodynamika

Ošetření kraniosakrální biodynamikou poskytuje Marie Plochová Hlávková a Ilona Kubecová

Kraniosakrální biodynamika (zkráceně kranio) je metoda, která  pracuje s naším tělem a jeho energiemi, pomáhá harmonizaci a zároveň odstraňuje naše fyzické napětí a bloky. Kraniosakrální biodynamika vychází z osteopatie, ale její kořeny sahají ještě hlouběji ke starým kulturám.  Orientuje se na práci s pulzací mozkomíšního moku, a dále s celým systémem tekutin, tkáněmi, strukturami a energiemi těla. Každý člověk má schopnost dostat se do kontaktu se svou původní esencí, se svým „otiskem zdraví“, se základní energií, která jej oživuje a kraniosakrální biodynamika je k tomu výborným pomocníkem.  Bližší informace o kraniosakrální biodynamice najdete v článku Marie Plochové Hlávkové z časopisu Meduňka, viz zde

 

Jak probíhá ošetření kranio?

Kranio2 (kopie).zmenena-velikostPři kranio ošetření klient spočívá na masážním lehátku, plně oblečený a přikrytý dekou. Terapeut přikládá na jeho tělo ruce a tímto jemným kontaktem vnímá drobné pohyby v systému i v energetickém poli, které značí zdraví nebo naopak blok. Terapeut podporuje systém klienta, aby sám zmobilizoval síly k odstranění bloků. Kraniosakrální biodynamika je naprosto neinvazivní a nemanipulativní léčebná metoda, která pomáhá klientovi, aby se naladil na své původní zdraví, na původní otisk toho, kdo opravdu je.

 

Na co se připravit při kranio ošetření?

Nejedná se o klasickou masáž, ale o jemné energetické tělové ladění, které je navenek velmi statické. Terapeut se během ošetření někdy dotýká klienta pouze na jednom místě těla, někdy postupně na více místech, ale setrvání v jedné poloze bývá kupříkladu i 20 minut a více. Klient leží většinou celou hodinu na zádech, přikrytý dekou. Nejedná se tedy o dynamickou práci, ale o jemné naslouchání nejhlubším rytmům těla klienta a jejich ladění na původní zdroj zdraví a života.

 

Pro koho je kranio určeno?

kranio (kopie).zmenena-velikostKranio je určeno pro každého, kdo se pomocí tělové práce chce více zharmonizovat a spojit sám se sebou.  Kranio je dlouhodobý proces. Není možné dosáhnout plné harmonizace těla i duše po jednom nebo dvou ošetřeních, přestože i jednorázové léčení může mít velmi pozitivní efekt. Vhodná je také kombinace s terapií, buď v rámci jednoho delšího sezení nebo odděleně. Pomocí terapie zvědomíme emocionální a mentální bloky a témata, následně pracujeme na odstranění těchto blokád přes fyzické tělo pomocí krania. Je dobré kranio aplikovat i u dětí, které zažily kupříkladu těžký porod nebo další raná traumata. Ideální pro práci jsou děti, které mohou při hodině alespoň chvilku ležet – malí kojenci nebo děti od 5 let výše.

 

Ceny a podmínky ošetření najdete zde.

Pokud máte zájem, nejlépe zatelefonujte a domluvíme se na možnostech, viz kontakt.