Pavel Ploch

Ing. Pavel Ploch:

  • Mentální trénink –  podpora při rozvíjení našeho pravého potenciálu v jakékoliv oblasti, redukce stresu či zlepšení sebevědomí. (viz. mentální trénink)
  • Autopatie – celostní alternativní způsob harmonizace zaměřený na zlepšení psychických i fyzických potíží. Navázání lepšího kontaktu s naší pravou podstatou. (viz.  autopatie)
  • Hlubinná přestrukturace – metoda práce na sobě, která pomáhá hledat a zpracovávat hlubší příčiny problémů. (viz hlubinná přestrukturace)

 

Pavel Ploch o sobě:

Narodil jsem se v roce 1974. V mém příběhu se snoubí zájem o fyzickou stránku (sport, tělo) a zároveň pochopení psychiky a duševních dějů v člověku. Pro svou praxi mentálního trenéra a průvodce jsem vyšel ze silně mužského a tělesného východiska: ve dvaceti letech jsem začínal s bojovým sportem a o sedm let později jsem se stal mistrem světa v semikontaktu v kickboxu a do dnešní doby jsem nasbíral další titul mistra světa, deset titulů mistra republiky a další přední umístění v polokontaktních disciplínách kickboxu. Stal jsem se také trenérem v kickboxu a získal jsem bohaté zkušenosti s vedením jednotlivců i týmů lidí. Celou tu dobu se mi odkrývaly souvislosti s psychikou a já začal přemýšlet o způsobu, jak naplnit své cíle i cíle druhých a více hledat a používat skutečný lidský potenciál.

Coby trenér a vedoucí sportovního klubu Bulldog´s gym jsem dosáhl se svými závodníky mnoha sportovních úspěchů a při jejich sportovní přípravě jsem stále vnímal propojenost těla a duše. Dokonce jsem si v mnoha situacích ověřil, jak velkou úlohu má psychická připravenost závodníků pro jejich vítězství. Všechny tyto zkušenosti vedly k mému rozhodnutí stát se koučem – mentálním trenérem, zabývajícím se psychickou přípravou zájemců k dosažení jakékoliv důležité mety v jejich životě. A to nejen v oblasti sportu, ale i v dalších profesních oblastech či v osobním životě.

V roce 2013 jsem proto absolvoval akreditovaný výcvik koučinku u Radvana Bahboucha a otevřel si svou vlastní praxi coby mentální trenér. (Bližší informace o mentálním tréninku v mém podání najdete i na mém samostatném webu.)

Nadále jsem ale experimentoval s dalšími způsoby, jak se více přiblížit ke své podstatě a najít sám sebe, přičemž jsem objevil obrovské možnosti autopatie (metoda Jiřího Čehovského vycházející z homeopatie). Tato metoda mne velmi posunula na mé cestě a proto jsem se rozhodl absolvovat kurzy u Jiřího Čehovského a stát se poradcem autopatie (podzim 2014). Vím z vlastní zkušenosti, jak silně autopatie funguje a jsem rád, že nyní mohu zájemce doprovázet i v orientaci při použití této jemnohmotné metody.

Protože se dlouhodobě zabývám zkoumáním hlubších psychických příčin nemocí i dalších těžkostí, které člověka potkávají, začal jsem více pronikat do metody Hlubinná přestrukturace, kterou během své mnohaleté praxe vyvinula moje manželka Marie Plochová Hlávková. Momentálně mne tedy můžete vyhledat i jako průvodce touto originální metodou práce na sobě. 

Spolu s manželkou Marií Plochovou Hlávkovou sdílíme podobný filozofický pohled na svět a na podzim roku 2012 jsme založili Centrum Vědomí, kde oba poskytujeme konzultace. Služby Centra Vědomí jsou otevřeny pro všechny lidi, kteří mají zájem na sobě pracovat, směřovat blíže ke své podstatě a otevírat se pravému „vědomí“ sebe sama. Pokud tedy někdo z vás chce pomoci při hledání své cesty, tak přijďte. Budu vás rád doprovázet.