Pavel Ploch

Ing. Pavel Ploch:

  • Mentální trénink –  podpora při rozvíjení našeho pravého potenciálu v jakékoliv oblasti, redukce stresu či zlepšení sebevědomí. (viz. mentální trénink)
  • Autopatie – celostní alternativní způsob harmonizace zaměřený na zlepšení psychických i fyzických potíží. Navázání lepšího kontaktu s naší pravou podstatou. (viz.  autopatie)

 

Pavel Ploch o sobě:

Pavel portret-maly2.zmenena-velikost

Narodil jsem se v roce 1974. Ve dvaceti letech jsem začínal s bojovým sportem a tehdy jsem byl tak neohebný, že jsem nebyl schopen se ani předklonit! O sedm let později jsem se stal mistrem světa v americkém karate (semikontakt kickbox) a do dnešní doby jsem nasbíral další titul mistra světa, deset titulů mistra republiky a další přední umístění v polokontaktních disciplínách kickboxu. Dokončil jsem také vysokoškolská studia s inženýrským titulem a zároveň se stal trenérem druhé třídy v kickboxu. Abych k těmto všem metám dospěl, potřeboval jsem urazit pořádný kus cesty, nejen po fyzické, ale také po psychické stránce. Začal jsem přemýšlet o způsobu, jak naplnit své cíle a více hledat a používat svůj skutečný potenciál.

Coby trenér a vedoucí sportovního klubu Bulldog´s gym jsem dosáhl se svými závodníky mnoha sportovních úspěchů a při jejich sportovní přípravě jsem stále vnímal propojenost těla a duše. Dokonce jsem si v mnoha situacích ověřil, jak velkou úlohu má psychická připravenost závodníků pro jejich vítězství. Všechny tyto zkušenosti vedly k mému rozhodnutí stát se koučem – mentálním trenérem, zabývajícím se psychickou přípravou zájemců k dosažení jakékoliv důležité mety v jejich životě. A to nejen v oblasti sportu, ale i v dalších profesních oblastech či v osobním životě.

V roce 2013 jsem proto absolvoval akreditovaný výcvik koučinku u Radvana Bahboucha a otevřel si svou vlastní praxi coby mentální trenér. (Bližší informace o mentálním tréninku najdete i na mém samostatném webu.)

Nadále jsem ale experimentoval s dalšími způsoby, jak se více přiblížit ke své podstatě a najít sám sebe, přičemž jsem objevil obrovské možnosti autopatie (metoda Jiřího Čehovského vycházející z homeopatie). Tato metoda mne velmi posunula na mé cestě a proto jsem se rozhodl absolvovat kurzy u Jiřího Čehovského a stát se poradcem autopatie ( podzim 2014). Vím z vlastní zkušenosti, jak silně autopatie funguje a jsem rád, že nyní mohu zájemce doprovázet i v orientaci při použití této jemnohmotné metody.

Zabývám se zkoumáním hlubších psychických příčin nemocí. Jsem vášnivý čtenář psychologické a seberozvojové literatury, moji oblíbení autoři jsou kupříkladu Ruediger Dahlke, Irvin Yalom, Shirzad Chamine, C.G. Jung, atd.. Pravidelně publikuji články, zamyšlení nad různými tématy v internetovém magazínu Rokycanské listy. Výběr z článků je možné si přečíst i na našich stránkách viz články

Spolu s manželkou Marií Plochovou Hlávkovou sdílíme podobný filozofický pohled na svět a na podzim roku 2012 jsme založili Centrum Vědomí, kde oba poskytujeme konzultace. Služby Centra Vědomí jsou otevřeny pro všechny lidi, kteří mají zájem na sobě pracovat, směřovat blíže ke své podstatě a otevírat se pravému „vědomí“ sebe sama. Pokud tedy někdo z vás chce pomoci při hledání své cesty, tak přijďte. Budu vás rád doprovázet.